NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 1. Przed sesją, aby Twój pupil jak najlepiej prezentował się na zdjęciach, sugerujemy zadbanie o jego wygląd – czesanie, ewentualna kąpiel itp.
 2. Sesja zdjęciowa przebiega łatwiej, gdy pies ma opanowane podstawowe komendy (siad, zostań, waruj). Warto przypomnieć z psem tych kilka komend. Nie jest to jednak warunek konieczny.
 3. W dniu sesji prosimy nie forsować psa, powinien być wypoczęty i nie powinien być bezpośrednio po posiłku (minimum 3 godziny).
 4. Tuż przed sesją pies powinien załatwić swoje potrzeby. Ułatwi mu to skupienie się podczas sesji i spowoduje, że będzie lepiej współpracował.
 5. Na sesję dobrze wziąć ze sobą ulubione smakołyki psa (najlepiej suche w postaci drobnych kawałeczków), zabawki (szarpaki, pullery), a przypadku sesji plenerowej: wodę, preparaty na kleszcze i komary.
 6. Jeśli Twój pies wymaga specjalnego traktowania (jest po przejściach, lękliwy, pobudliwy, starszy, schorowany) prosimy, przekaż nam tę informację. Ułatwi to nam zorganizowanie i przeprowadzenie sesji pod szczególne wymagania.
 7. Na sesję w plenerze dobrze jest, aby właściciel miał swobodny i stosowny do warunków atmosferycznych strój.

Preferujemy kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez nasz fanpage na Facebooku. Szczegóły w zakładce kontakt.

Na dostępność terminów wpływ ma wiele czynników (okres przedświąteczny, warunki pogodowe itp.). Zachęcamy w tej kwestii do bezpośredniego kontaktu.

Miejsce sesji uzależnione jest od rodzaju wybranej sesji. Sesja studyjna odbywa się w naszym studiu w Łodzi. Na sesję plenerową umawiamy się w Łodzi lub okolicach w bezpiecznym dla psa miejscu, które wskazywane jest przez nas lub wybierane po konsultacji z Klientem.

Czas sesji uzależniony jest od wielu czynników m.in:

 • jak chętnie pies współpracuje (posłuszeństwo, komendy, usposobienie)
 • czy potrzebuje w trakcie sesji odpoczynku (pies starszy, schorowany)
 • jaki został wybrany pakiet (studio, plener)
 • od warunków atmosferycznych (plener)

Z reguły sesja trwa 1 – 2 godziny. Jakiekolwiek wydłużenia czasu sesji nie mają wpływu na cenę.

Na początku sesji dajemy pupilowi czas na to, aby oswoił się z nowym miejscem, z nami, z błyskiem lamp (sesja studyjna) i z tym dużym, czarnym okiem, jakim jest obiektyw. Tempo sesji dostosowujemy indywidualnie do potrzeb każdego psa lub kota.

Sesja zdjęciowa przebiega o wiele łatwiej, gdy pies ma opanowane rozumienie podstawowych komend. Nie jest to jednak warunek konieczny, aby umówić się na sesję zdjęciową. Niesforne pieski uparciuszki i te chodzące własnymi drogi też serdecznie zapraszamy.

W przypadku sesji plenerowej, jeśli pies ma skłonności do ucieczek i oddalania się od właściciela, powinien być podczas sesji na smyczy. Dobrze jest, żeby obroża i smycz były wąskie i delikatne. aby ułatwić
potem postprodukcję zdjęć.

Sesja fotograficzna ma być dla zwierzaka zabawą i mile spędzonym czasem. Nie używamy przymusu, nie robimy nic na siłę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego pupila i jego dobre samopoczucie w naszym towarzystwie.

Czas oczekiwania na zdjęcia nie przekracza 14 dni roboczych.

Zdjęcia są wysłane w spersonalizowanej galerii, z której Klient sam wybiera ujęcia, które mu się podobają. Wybrane zdjęcia poddawane są obróbce i przekazywane w postaci elektronicznej w dwóch rozmiarach:

 • małym specjalnie dostosowanym do publikacji w Internecie, zawierającym logo FotoOgonków,
 • dużym spełniającym wymagania do wydruku, bez naszego logo.

 

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

FotoOgonki

Fotograficzne Sesje dla zwierząt
Sesje studyjne i plenerowe